W ciągłym biegu

Tydzień mija za tygodniem, a ja? W ciągłym biegu, powoli zaczynam się gubić. Brak czasu, brak czasu i jeszcze raz brak czasu, na cokolwiek... Wiele z Nas ma ten problem. Dlaczego? Może za dużo mamy na głowie, może zbyt wiele chcemy osiągnąć? Albo inaczej: za szybko i za gwałtownie. Niebawem święta - wyczekiwana chwila oddechu, o której marzę od dawna. Nawet świadomość, że większość tego magicznego czasu, spędzę gotując i sprzątając, mnie nie przeraża. Powoli zaczynam czuć świąteczną atmosferę, śnieg za oknem bardzo pomaga. Próbuję przystopować, jednak ten tydzień muszę przebiec jeszcze w umiarkowanym tempie. Ta świadomość nie pozwala mi się zatrzymać, mimo że tak bardzo chcę. Zresztą nie tylko mi, bo jestem pewna, że przynajmniej część z Was wie o czym mówię. Byle tylko, ten bieg nie trwał zbyt długo. "Śpiesz się powoli", taką zasadę próbuję wprowadzić w życie. Przynajmniej przez ten niedługi czas, kiedy mam zamiar zapomnieć o szkole i związanych z nią obowiązkach. Kiedy mam zamiar spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Odpocząć, tak po prostu. Wam również, tego chciałabym życzyć!


Dzisiaj jakoś bardziej metaforycznie. Stęskniłam się za Wami, powroty tutaj po długim czasie nieobecności, zawsze są dla mnie wielkim przeżyciem. A wy czujecie już magię świąt?

Komentarze

 1. Kurcze, dosłownie ostatnie 2/3 lata bardzo przyśpieszyły. Pęd życia zwiększył się i to u każdego. Niesamowite.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy święta są tak naprawdę chwilą odpoczynku? Kobiety przez większość czasu stoją przy garach, bo przecież tych potrwa musi być dwanaście. Tym czasem sama atmosfera podczas wigilijnej kolacji jest daleka od idealnej.
  sama mam ostatnio dużo na głowie, ale daję sobie radę. Wątpię, abym odpoczęła przez święta ;)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

♥ WERYFIKACJA OBRAZKOWA WYŁĄCZONA
♥ NIE BAWIĘ SIĘ W (OBS ZA OBS) ZALEŻY MI NA PRAWDZIWYCH CZYTELNIKACH

♥ Dziękuję za każde wyświetlenie, nowy komentarz i kolejnych obserwatorów. To wy dajecie mi najwięcej motywacji do pracy!

Popularne posty